Premium Gastro 100% Chef – molekulární gastronomie, suchý led, catering Cookplay - designové nádobí Figgjo - porcelán pro profesionální kuchyně Kangabox - ergonomické, lehké a odolné termoboxy  Vollrath - gastro vybavení kuchyní, jídelen a restaurací 
CZ | SK
  • X-OVEN – grily a pece na dřevěné uhlí
  • X-OVEN – grily a pece na dřevěné uhlí

O X-OVEN

Idea

Navržena pro uzavřené profesionální kuchyně, X-OVEN je jediná pec na dřevěné uhlí se třemi vyjímatelnými zásuvkami: první opravdová alternativa všech ostatních pecí, které mají otvírání pouze zepředu. Tato exkluzivní inovace vznikla z italských dovedností a je mezinárodně patentována.

Co vám přináší

X-OVEN umožnuje přípravu více pokrmů ve stejné době při třech různě vysokých teplotách – tím umožňuje vyšší kreativitu a výkon. Při kontrole procesu přípravy se jednotlivé zásuvky dají jednoduše a bezpečně otevřít bez rizika vzplanutí při vysokých teplotách. Teplo se nerozptyluje, “obaluje” pokrmy a zachovává jeho šťávy a organické vlastnosti. Práce je jednodušší a bezpečnější, kvalita jídla je excelentní a úspory ve spotřebě jsou značné.

Patentovaný, exkluzivní a revoluční systém

X-OVEN je pec na dřevěné uhlí pro novou generaci profesionálních kuchyní. Je vybavena izolovanou komorou a bezpečným externím systémem pro odvod kouře. Vnitřní části jsou vyrobeny z porcelánu a nerezu.

Systém vyjímatelných grilovacích zásuvek X-OVEN odlišuje od jiných produktů. Zásuvky, které nesou kuličková ložiska na teleskopických kolejnicích, byly navrženy tak, aby vydržely vysoké teploty a nabídly maximální odolnost ve stále stresovém prostředí.

Společnost

X-OVEN Group vyvíjí a prodává mezinárodně patentované pece na dřevěné uhlí s vysouvatelnými grilovacími rošty hotelům, restauracím a cateringovým společnostem.

Skupina X-OVEN zahrnuje:

  • X-OVEN International Sagl se sídlem v Luganu, držitel licence pro výrobu a prodej ve Švýcarsku a ve zbytku světa.
  • X-OVEN Italia Srl, distributor pro italský trh. Kanceláře a prezentační showroom sídlí v Cremoně.

Historie

X-OVEN vznikla z nápadu Enrica Piazziho, kuchaře a vynálezce, pro práci i vášeň.

Sám napůl žertem říká, že první záblesk nápadu přišel, když pozoroval dětskou troubu – legendární Dolce Forno, která ho zaujala svým bočním šuplíkem. Odtud a především po letech, které strávil před horkými, nepraktickými a nebezpečnými grily navrhl řešení: odstranění tradičního předního otvírání systémem vyjímatelných grilovacích roštů. Tři rošty umístěné v různých výškách umožňují přípravu různých pokrmů při různých teplotách – jednoduchá, ale revoluční idea – stejně jako všechny nápady, které fungují.

Před dokončením konečného roku probíhaly tři roky výzkumu, experimentů a testů. V současné době je X-OVEN synonymem pro filozofii vaření, která umocňuje autentické chutě a kreativitu a zároveň šetří spotřebu a je bezpečná.